.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

BASEBALL YOUTH NATIONALS: Sunday's 56-game schedule (06/23)

-A A +A
By Nathaniel Bryan

9-UNDER

Visitor vs. Home, Field, Time

Florida Lugnuts (Fla.) vs. Central Kentucky Mudcats (Ky.), Field 2, 10 a.m.

Kentucky Bomb Squad (Ky.) vs. Detroit Bees (Mich.), Field 3, 10 a.m.

Eastern Lexington Elite (Ky.) vs. Riverview Rockets (Fla.), Field 2, Noon

Central Kentucky Mudcats (Ky.) vs. Kentucky Heat (Ky.), Field 3, Noon

Kentucky Bomb Squad (Ky.) vs. St. Matthews Sun Devils (Ky.), Field 2, 2 p.m.

Kentucky Heat (Ky.) vs. Louisville Vipers (Ky.), Field 3, 2 p.m.

 

 

10-UNDER

Visitor vs. Home, Field, Time

Kings (Texas) vs. Florida Lugnuts (Fla.), Field 4, 8:15 a.m.

Owensboro Bulls (Ky.) vs. Hawaii Sluggers (Hawaii), Field 4, 10:15 a.m.

Kings (Texas) vs. Carolina Dawgs (N.C.), Field 1, 10:15 a.m.

Florida Lugnuts (Fla.) vs. Carolina Dawgs (N.C.), Field 1, 12:15 p.m.

Owensboro Bulls (Ky.) vs. LCB Legends (Mich.), Field 4, 12:15 p.m.

Springfield Lumber Company (Ohio) vs. Music City Venom (Tenn.), Field 1, 2:15 p.m.

 

 

11-UNDER

Visitor vs. Home, Field, Time

Peachtree City Bats (Ga.) vs. Russell Springs Premier Storm (Ky.), Field 7, 8 a.m.

Dacula Falcons (Ga.) vs. Lake Norman Wildcats (N.C.), Field 6, 10 a.m.

Lost Mountain Dodgers (Ga.) vs. Indiana Venom (Ind.), Field 7, 10 a.m.

Brandenburg Ballhawgs (Ky.) vs. Merton Mavericks (Wis.), Field 6, Noon

Peachtree City Bats (Ga.) vs. Hawaii Sluggers (Hawaii), Field 7, Noon

Dacula Falcons (Ga.) vs. Lyndon Lightning (Ky.), Field 6, 2 p.m.

Russell Springs Premier Storm (Ky.) vs. Lost Mountain Dodgers (Ga.), Field 7, 2 p.m.

Hawaii Sluggers (Hawaii) vs. Indiana Venom (Ind.), Field 6, 4 p.m.

 

 

12-UNDER

Visitor vs. Home, Field, Time

Lake in the Hills Pirates (Ill.) vs. Sebastian Sharks (Fla.), Field 5, 10:15 a.m.

Goodrich Thunder (Mich.) vs. Milan Red Dawgs (Mich.), Field 8, 10:15 a.m.

Oswego Panthers (Ill.) vs. Los Angeles Wilshire Warriors (Calif.), Field 8, 12:15 p.m.

Peachtree City Bats (Ga.) vs. Baseball Youth Elite (Ky.), Field 5, 2:15 p.m.

Oswego Panthers (Ill.) vs. Anclote River Dragons (Fla.), Field 8, 2:15 p.m.

Wilshire Warriors (Calif.) vs. Port Neches Prospects (Texas), Field 5, 4:15 p.m.

Sebastian Sharks (Fla.) vs. East Tennessee Flames (Tenn.), Field 8, 4:15 p.m.

Peachtree City Bats (Ga.) vs. Fox Valley Red Bullz (Ill.), Field 5, 6:15 p.m.

Anclote River Dragons (Fla.) vs. East Georgia Storm (Ga.), Field 8, 6:15 p.m.

Oakland Diamondbacks (Mich.) vs. Columbus Cobras (Ohio), Field 5, 8:15 p.m.

Floresville Big Dawgs (Texas) vs. East Tennessee Flames (Tenn.), Field 8, 8:15 p.m.

 

 

13-UNDER

Visitor vs. Home, Field, Time

Aurora Thunder (Ill.) vs. Greenfield Junior Hawks (Wisc.), Field 10, 8 a.m.

Lake County Stealth (Ill.) vs. Cedar Park Athletics (Texas), Field 12, 8 a.m.

Greensboro Acceleration (N.C.) vs. Mid Ohio Bullets (Ohio), Field 10, 10 a.m.

Indiana Redwings (Ind.) vs. Kildeer Northwest Toros (Ill.), Field 12, 10 a.m.

Greenfield Junior Hawks (Wisc.) vs. Greensboro Acceleration (N.C.), Field 12, Noon

Huntley Blue (Ill.) vs. Mid Ohio Bullets (Ohio), Field 10, Noon

Indiana Redwings (Ind.) vs. Lake County Stealth (Ill.), Field 10, 2 p.m.

Huntley Blue (Ill.) vs. Aurora Thunder (Ill.), Field 12, 2 p.m.

Oswego Panthers (Ill.) vs. Kansas City Volcanoes (Mo.), Field 10, 4 p.m.

Louisville Bats (Ky.) vs. Peachtree City Bats (Ga.), Field 12, 4 p.m.

Central Florida Gators (Fla.) vs. Lake County Lightning (Ill.) , Field 10, 6 p.m.

Xtreme Speed San Antonio Nationals (Texas) vs. Oakland Wildcats (Mich.), Field 12, 6 p.m.

Glenview Blaze (Ill.) vs. Arlington Tigers (Tenn.), Field 12, 8 p.m.

Liberty Hill Fighters (Texas) vs. Memphis Tigers (Tenn.), Field 10, 8 p.m.

 

 

14-UNDER

Visitor vs. Home, Field, Time

Bartlett Bandits (Ill.) vs. Tennessee Spikes (Tenn.), Field 11, 8:15 a.m.

Whitmer Junior Panthers (Ohio) vs. Algonquin Storm (Ill.), Field 11, 10:15 a.m.

Springfield Heat (Ohio) vs. Backyard Dreams (Mich.), Field 9, 10:15 a.m.

Springfield Heat (Ohio) vs. Troy Titans (Ill.), Field 9, 12:15 p.m.

Tennessee Spikes (Tenn.) vs. Rockford Rebels (Mich.), Field 11, 12:15 p.m.

Louisville RiverHawks (Ky.) vs. Mentor Cardinals (Ohio), Field 9, 2:15 p.m.

Whitmer Junior Panthers (Ohio) vs. Bartlett Bandits (Ill.), Field 11, 2:15 p.m.

Louisville RiverHawks (Ky.) vs. Schaumburg Flyers (Ill.), Field 9, 4:15 p.m.

Louisville Ninja Sports (Ky.) vs. Cherokee Titans (Ga.), Field 11, 4:15 p.m.

Rockford Rebels (Mich.) vs. Louisville RiverHawks (Ky.), Field 9, 6:15 p.m.

Frozen Ropes Tigers Red (Neb.) vs. Backyard Dreams (Mich.), Field 11, 6:15 p.m.