.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

PREP CROSS COUNTRY ROUNDUP: Jack Mitchell Invitational results (10/03)

-A A +A

CROSS COUNTRY

PREP

TUESDAY’S RESULTS

JACK MITCHELL INVITATIONAL

HODGENVILLE — Results from Tuesday night’s Jack Mitchell Invitational at Hodgenville Elementary School:

Boys’ Varsity (5,000 Meters)

88 Runners                                     7 Teams

1. North Hardin (37)

  4. Rivera, Jiovanni                         17:53.53

  6. Dulaney, Brandon                      18:02.88

  7. Murrell, Alex                              18:03.61

  9. Hack, Skylar                             18:31.39

11. Morgan, Drew                            18:48.28

16. Melton, Conner                          19:18.45

21. Cantwell, Carter                         19:33.34

22. Hardy, Alex                                19:36.24

23. Hunt, Eric                                  19:36.96

26. Reddon, Justise                         20:00.47

34. Williams, Glenn                          20:42.27

38. Reif, Jesse                               20:50.78

46. Melton, Vance                            21:36.00

59. Jarrett, Laird                             23:07.69

61. Gross, Cameron                         23:13.44

69. Hook, Zach                               25:11.97

72. Wick, Austin                              25:41.29

73. Jones, LoRenzo                         25:41.88

77. Suzanne, Justin                         26:40.09

81. Childress, Noah                         27:19.40

2. John Hardin (52)

  3. Boulware, Raleigh                      17:46.21

  8. Kotarski, Michael                       18:27.60

10. Cruz, Darren                              18:42.22

12. Slatton, Stewart                         18:49.03

19. White, Delvin                             19:29.36

27. Roemer, Wade                           20:03.96

28. Randall, Marcell                         20:05.06

48. Lee, Zach                                 21:44.43

49. Kotarski, Paul                            21:47.36

50. Baughn, Aticus                          22:10.96

54. Kok, Ryan                                 22:36.60

57. Avignone, Paul                           23:03.14

67. Asiotico, Jackson                       24:39.47

68. Magdich, Izaak                           25:10.49

84. Arel, Jackson                             27:47.23

3. Elizabethtown (93)

  2. Warden, Chas                           17:10.95

14. Horie, Makoto                            19:11.51

20. Pirtle, Jake                                19:31.99

31. Duwe, Konnor                            20:26.58

32. Bush, Austin                             20:30.86

37. McAnnaly, Adam                         20:47.67

43. Larrington, Bradley                     21:13.73

44. McCombs, Charles                     21:15.22

45. Crawford, Brady                         21:28.13

53. Johnson, Langdon                      22:32.65

58. Page, John                                23:03.45

60. Ball, Jackson                             23:12.30

63. Breunig, Jake                            23:21.52

64. Hughes, Zachery                        23:30.99

66. Lawson, Jacob                           23:35.61

78. Payne, Cason                            26:49.01

85. Burks, Brody                             33:18.00

86. Miller, Harley                             34:00.53

4. LaRue County (106)

  1. Sandidge, Adam                        16:48.34

17. Thompson, Colton                      19:19.30

25. Cecil, Jacob                               19:37.55

33. Goodin, Dylan                            20:36.15

40. Metcalf, Stiles                           20:57.05

42. Young, Randy                            21:08.95

  5. Fort Knox (107)

13. Haddix, Michael                          18:59.20

15. Johnson, Redmond                     19:16.21

18. Martineau, Austin                       19:24.54

24. Thackrey, Richard                       19:37.11

47. Junek, Andrew                           21:43.37

71. Guastafierro, Ian                        25:21.93

74. True, Dustin                              26:00.69

Girls Varsity (5,000 Meters)

52 Runners                                     6 Teams

1. Elizabethtown (30)

  1. Godfrey, Hannah                        20:28.45

  2. Kingery, Savannah                     20:59.51

  7. Been, Sarah                             23:00.13

  9. Ratliff, Claire                             23:13.42

11. Kuklinski, Taylor                        23:22.40

14. Lawson, Vika                             23:40.28

16. Nikirk, Merideth                         24:50.28

17. Atcher, Courtney                        25:01.25

18. Hornback, Chelsea                     25:14.46

28. Hayes, Anna                              26:55.40

41. Blankley, Maddie                        29:04.31

50. Cusick, Celia                             59:00.00

51. Duplessis, Kate                         59:00.00

52. Pepper, Anna Cecile                    59:00.00

2. John Hardin (48)

  5. Arel, Kaitlyn                              22:26.01

  8. Stafford, Jessica                       23:05.51

10. Grogan, Jenna                           23:21.81

12. Whitaker, Katana                       23:23.24

13. Canada, Sara                            23:24.55

31. Meyer, Christina                         27:09.42

40. Avignone, Angie                         28:55.57

42. Vittitow, Melissa                         29:14.42

3. LaRue County (77)

  3. Durbin, Kristina                         21:51.75

15. Keller, Clair                               23:58.89

19. Herrin, Kaelyn                            25:20.94

20. Brewer, Amanda                         25:22.36

26. Carson, Gabby                           26:30.83

5. Fort Knox (138)

25. Kubica, Nicole                            26:25.78

29. Stephenson, Taylor                    27:03.41

30. Fleisher, Jalisa                           27:05.77

33. Rice, Christina                           27:21.53

35. Pfeiffer, Chelsea                        27:29.14