.....Advertisement.....
.....Advertisement.....

PREP TRACK & FIELD: Hawk Spring Melt Down Results (02/25)

-A A +A
By Nathaniel Bryan

TRACK & FIELD

PREP

HAWK SPRING MELT DOWN

HODGENVILLE — Results from Saturday’s Hawk Spring Melt Down:

TEAM RESULTS

Girls, 6 Events Scored (4 Teams)

1. John Hardin                 27 points

2. North Hardin                         26

3. LaRue County                       21

Boys, 5 Events Scored (4 Teams)

1. North Hardin                         25

2. John Hardin                          20

4. LaRue County                         4

INDIVIDUAL RESULTS

Girls’ 800-Meter Relay

  1. John Hardin                 2:05.68

Anderson, Patricia      Gilmore, Emily

Lampkin, Erica         Malloy, Latisha

  2. North Hardin                2:06.68

Mahone, Daevion      Graves, Raven

King, Tori               Bohanon, Zaira

  3. John Hardin                 2:14.03

Jenkins, Imoni           Jones, J’Anna

Carter, Jasmine   Dickerson, Zantori

  4. North Hardin                2:14.30

Ester, Brittany         Murrah, Jordan

Cousins, Eilla            Cobb, Cherice

  5. LaRue County              2:17.14

Aikin, Bethann            Grant, Logan

Massie, Kylah        Young, Destinee

Girls’ 1,600-Relay

  1. North Hardin                4:28.88

Rivera’Nunez, Axia     King, Rachelle

Gill, Regene               Gray, Kianna

  2. North Hardin                4:41.37

Graves, Raven         bohanon, zaira

King, Tori             Mahone, Daevion

  3. John Hardin                 4:41.75

Guzman, Chrystal     Legaspi, Alexis

Lampkin, Erica     Dickerson, Zantori

  4. John Hardin                   4:57.7

Carter, Jasmine       Malloy, Latisha

Jones, J’Anna          Jenkins, Dehja

  5. John Hardin                 5:20.58

Wiley, Kymberley         Haebig, Molly

Jenkins, Imoni           Canada, Sara

  6. LaRue County              5:27.30

French, Abby      Gribbins, AnnClaire

Harry, Hannah       Thomas, Nichole

  7. North Hardin                5:34.09

Ester, Brittany         Murrah, Jordan

Cousins, Eilla            Cobb, Cherice

Girls’ 3,200-Meter Relay

  1. North Hardin              10:50.68

Shufelt, Jillian            Emdee, Molly

Jackson, Dezare     Wiseman, Sarah

  2. John Hardin               11:08.42

Jenkins, Dehja          Canada, Sara

Arel, Kaitlyn             Grogan, Jenna

  3. John Hardin               11:43.00

Haebig, Molly       Guzman, Chrystal

Core, Carlie               Cain, Morgan

  4. LaRue County            12:17.22

Brewer, Amanda     Thomas, Nichole

Mullins, Natalie         Harry, Hannah

  5. North Hardin              12:22.90

Caudill, Olivia        Singleton, Anaya

Favors, Markayla       King, Rachelle

  6. North Hardin              12:43.31

Gray, Kianna       Rivera’Nunez, Axia

Jenkins, Tamara          Gill, Regene

Girls’ High Jump

  1. Jakes, Misha, JH              4-02

  2. Gribbins, AnnClaire, JH       4-00

  X. Bonanno, Chantel, JH          NH

Girls’ Long Jump

  1. Wiley, Kymberley, JH        14-05

  2. Kaatz, Brittany, JH           12-04

  3. Massie, Kylah, JH            10-02

Girls’ Shot Put

  1. Pattell, Brittany, NH         30-02

  2. Domschke, Harley, NH      29-10

  3. Legaspi, Alexis, JH          25-09

  4. Meyers, Sheridan, JH       23-05

  6. Keller, Harley, JH             23-02

  7. Miller, Becca, JH              18-05

  8. Hopkins, Courtney, NH     17-07

  9. Adams, Mary, JH             15-10

Boys’ 800-Meter Relay

  1. North Hardin                1:35.19

Johnson, Trevon    Dobbins, Vincent

Wiley, Paxton              Meers, Bryce

  2. John Hardin                 1:37.87

Avant, Eric             Cleveland, Korie

Piernas, Eric         Sessions, Darius

  3. John Hardin                 1:39.87

Taylor, Thomas              Hill, Carlos

Hatcher, Gregory     Wilson, Trevoris

  5. North Hardin                1:44.85

Woodruff, Dontre         Taylor, Mack

Henning, ThomasGordon, Neashaun

  6. LaRue County              1:45.41

Perrish, Austin       Pearson, Justice

Griffin, Hunter           Young, Randy

  7. North Hardin                1:45.44

Morales, C.J.            Dewey, Jesse

Parker, Antonio         Graves, Taven

  9. North Hardin                1:48.54

Marlin, Martin           Bennett, Kevin

Mitchell, George     Bankhead, John

11. LaRue County              1:58.43

Senesi, Matthew    Harrison, Hunter

Marin, Saul                Martin, Josef

Boys’ 1,600-Meter Relay

  1. North Hardin                3:35.81

Oxendine, Kirk        Johnson, Dante

Dyer, Kevin                            N/A

  2. John Hardin                 3:44.21

Taylor, Thomas        Smith, Devonte

Sessions, Darius    Wilson, Trevoris

  3. John Hardin                 3:45.91

Stewart, Adrian            Piernas, Eric

Parker, Kamren              Avant, Eric

  4. North Hardin                3:58.52

Meers, Bryce         Dobbins, Vincent

Johnson, Trevon         Wiley, Paxton

  5. North Hardin             3:59.18 1

Taylor, Mack         Woodruff, Dontre

Henning, ThomasGordon, Neashaun

6. North Hardin                  4:01.59

Morales, C.J.          Parker, Antonio

Graves, Taven           Dewey, Jesse

8. LaRue County                4:05.79

Perrish, Austin          Griffin, Hunter

Sandidge, Adam        Young, Randy

10. North Hardin                4:12.31

Bankhead, john        Bennett, Kevin

Mitchell, George         Marlin, Martin

11. North Hardin                4:12.58

Adams, Levonte       Walters, Darius

Holt, Dominque                       N/A

12. North Hardin                4:21.00

Stefanko, Jacob         Hancock, Earl

Kelly, Cody                   Raj, Hunter

Boys’ 3,200-Meter Relay

  1. North Hardin                8:52.82

Crittenden, Juwan     Rivera, Giovani

Ignas, Brandon          Breeds, Tyler

  2. John Hardin                 9:07.52

Cruz, Darren           Stewart, Adrian

George, Ethan         Parker, Kamren

  4. North Hardin                9:37.09

Dyer, Kevin            Nichols, Kendall

Oxendine, Kirk        Johnson, Dante

  5. North Hardin              10:00.18

Holt, Dominque      Adams, Devonte

Adams, Levonte       Walters, Darius

  6. John Hardin               10:22.58

Cloutier, Michael         Lee, Zachary

Smith, Devonte    Boulware, Raliegh

  7. North Hardin              10:27.15

Stefanko, Jacob         Hancock, Earl

Kelly, Cody                   Raj, Hunter

  9. LaRue County            11:38.88

Senesi, Matthew          Cecil, Jacob

Thompson, Colton      Goodin, Dylan

Boys’ Long Jump

  1. Avant, Eric, JH              20-11.5

  2. Young, Randy, JH            17-08

Boys’ Shot Put

  2. Hampton, A.J., NH           40-00

  3. Hughes, Matthew, NH      38-02

  4. Diggs, Maurice, NH          36-09

  5. Hatcher, Gregory, JH        35-09

  7. Venegas, Jackson, JH      35-03

  8. Franklin, Michael, JH        34-06

  9. Miller, Michael, NH           34-01

10. Thompson, Patrick, NH     32-01

11. Luttrell, Jeremy, JH          31-10

12. Powell, Jataivian, JH         22-08

12. Durham, Forrest, JH         22-08

Mixed 1,600-Meter Run

  1. Singleton, Amaris, NH   5:37.37

  2. Venegas, Jackson, JH   6:04.31

  3. Goodin, Dylan, JH         6:06.02

  4. Hawkins, Ethan, JH       6:29.31

  5. Emdee, Molly, NH         6:37.40

  6. Jackson, Dezare, NH     6:37.78

  7. Cecil, Jacob, JH            6:41.25

  8. Avignone, Angelina, JH  6:44.25

  9. Hook, Zachary, NH        6:49.19

10. King, Rachelle, NH        6:53.12

11. Brewer, Amanda, JH      6:58.40

12. Grogan, Jenna, JH        7:04.31

13. Sheetz, Ashley, NH       7:18.78

14. Cain, Morgan, JH          7:38.42

Mixed 3,200-Meter Run

  1. Rupp, Robert, NH       10:27.44

  2. Sandidge, Adam, JH    10:34.58

  3. Dulaney, Brandon, NH11:27.31

  4. Breeds, Tyler, NH       11:27.69

  5. Rivera, Giovani, NH     11:28.00

  6. Boulware, Raliegh, JH  11:42.00

  7. Morgan, Andrew, NH    11:54.85

  8. Cruz, Darren, JH         12:04.98

10. Melton, Vance, NH       12:47.06

11. Shufelt, Jillian, NH       12:59.99

13. Cloutier, Michael, JH    13:17.69

14. Arel, Kaitlyn, JH          13:19.19

15. Melton, Connor, NH     13:38.91

16. Baughn, Aticus, JH      13:51.99

17. Wiseman, Sarah, NH    14:13.55